9 Reply to “ Madja Of E Badja - Vriet - Ver Eir Gommen Zoe Veir (CD, Album) ”

  1. Në vitet '92 ajo kishte arritur majën e suksesit por Sinead O'Connor ka shqetësuar shumë jerëz. Ajo në fillmin kishte shumë famë dhe sigurisht para por gjithçka u shua me kalimin e viteve. vjeçarja ka publikuar një video në Facebook, ku shfaqet shu.
  2. Indien u die preek wil gebruik kontak asseblief ds HH van Alten.. Preek – Johannes ; lees Johannes 4 en Esegiël 47 Geliefde gemeente van ons Here, Jesus Christus.
  3. E-publikasies; Tuis / Argief. Moet-hê-baadjie vir dié maand. Deur admin 31 Maart facebook. twitter. email. Die plaaslike mode-ontwerper Robyn Victor van August se kopie van die maand is ’n swart vryersbaadjie in ’n langer lengte. “Dié tipe baadjie is perfek vir.
  4. “My sonde is nie soseer hierdie of daardie boosheid / oortreding nie maar eerder my voortdurende stotterende of kort gebede tot God. Ek kan nie sonder hierdie bundel nie.” Josef Coetzee, WoordVerspreiding Uitgewers. “Dis so ryk en gepak, mens kan skaars meer as een per dag lees.” “Dis 'n kragtoer in Afrikaans! Diep geestelike kontak word byna poëties verwoord en maak die leser.
  5. Hier sit ek in Costa op die oomblik, drink n koffie, surf die net, probeer Twitter uitsort, maar dit wil nie werk nie. Nou oorkant my sit 3 mammies, elkeen met n klein “bondel vreugde” in die pram.
  6. Përgatiti dhe përshtati: Skender Mustafi I mallkuar është njeriu që vdes, por e keqja e bërë nga ai mbijeton. – Ebu Bekër Ka më shumë të vdekur se të gjallë. Dhe numri i tyre po shtohet. Të gjallët po bëhen të rrallë. – Eugene Ionesco, Rhinoceros Kur njeriu vdes vetëm disa rrathë në ujë dëshmojnë se ishte ndonjëherë këtu. Madje edhe ato zhduken shpejtë. Dhe.
  7. Vandaag de hele dag gereisd, van middenin de nacht tot laat in de avond, om van New Delhi in India naar Petra in Jordanië te komen. Hoe gaat dat? Ik zal jullie een kleine anekdote vertellen. Als je denk, dat op Schiphol of op de luchthavens in de VS streng wordt gecontroleerd, nou dan vergis.
  8. Policia e Kosovës njofton se pasditen e djeshme, është sjellë pa shenja jete një person në Suharekë. Sipas dëshmitarëve viktima ishte goditur nga rryma. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë përkatëse policore, njësiti i KEDS dhe inspektori i punës. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë dërgohet për obduksion në IML.
  9. Teoritë e mëparshme kanë përfunduar se ai vdiq nga infeksioni, alkooli apo vrasja. Megjithatë, një studim i ri arriti në përfundimin se ai u prek nga çrregullimi neurologjik Guillain-Barré Syndrome (GBS), i cili mund ta ketë lënë të paralizua. Historianët shprehen se Aleksandri i Madh nuk vdiq menjëherë, por u .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *